Artykuł: Jak zaplanować rok w planerze akademickim?

Jak zaplanować rok w planerze akademickim?
Studiujesz? A może dopiero zaczynasz studia i szukasz idealnego planera dla siebie? Z wielką przyjemnością przedstawiam Tobie nasz bestsellerowy kalendarz w wersji akademickiej, który powstał z myślą o wszystkich osobach pragnących uporządkować swoje codzienne plany oraz szkolne obowiązki. W tym artykule dowiesz się jak skutecznie korzystać z naszego planera, aby wyznaczać i realizować cele, planować priorytety na każdy dzień oraz notować ważne informacje związane z Twoją edukacją.
Wszystkie przykłady, które znajdziesz w tym artykule to tylko inspiracja. Przygotowałam ją, aby pomóc Ci maksymalnie wykorzystać potencjał tego kalendarza. Pamiętaj jednak, że to Ty decydujesz, w jaki sposób będziesz z niego korzystać i co jest dla Ciebie niezbędne, aby efektywnie zaplanować swój rok.
Co znajdziesz w naszym planerze akademickim?
- Datowany kalendarz na 2021/2022 rok (od września do sierpnia)
- Plan zajęć, zadania i projekty, egzaminy i zaliczenia (każda z sekcji na semestr letni i zimowy)
- Lista kontaktów
- Ważne daty, listę z pomysłami na prezenty
- Projekt Planer
- Cele i plany roczne, cele miesięczne, habit tracker (dziennik nawyków)
- Plan miesiąca na dwóch stronach
- Plan tygodnia na dwóch stronach
- Budżet miesięczny
- Podsumowanie miesiąca
- Puste strony w kropki
Planowanie tygodnia w planerze akademickim
Zacznijmy od najważniejszego, czyli od planowania Twoich codziennych priorytetów i obowiązków. W planerze akademickim Paper+Plans wykorzystałam rozkładówkę, która świetnie sprawdziła się w naszym poprzednim kalendarzu i była chwalona za swoją uniwersalność. I tutaj zgodzę się z opiniami - ten układ jest naprawdę świetny i możesz go w 100% dopasować do swoich potrzeb.
W planie tygodniowym znajdziesz:
- Kalendarz - to sekcja, w której możesz zapisywać wszystkie priorytety i zadania na każdy dzień, a także notować ważne wydarzenia, konkretne godziny spotkań, zajęcia oraz inne Twoje obowiązki. Jeśli lubisz kreatywne planowanie, możesz do tego wykorzystać nasze naklejki do planera.
- Zadania - to idealne miejsce na pomysły i zadania, które wpadną Tobie do głowy. Nie mają one daty realizacji, natomiast wiesz, że musisz je zrealizować w tym konkretnym tygodniu.
- Plan na... - jest to dodatkowa sekcja, którą możesz wykorzystać według własnego uznania. Może to być planowanie posiłków, treningów, rytuał dbania o siebie. Ta sekcja jest też świetnym miejscem do planowanie nauki lub zadań związanych z Twoim rozwojem osobistym (plan na czytanie książek, na naukę słówek, etc.).

Planowanie miesiąca w planerze akademickim
Plan miesiąca to świetne narzędzie do zapisywania ważnych dat, spotkań, egzaminów. Dzięki tej obszernej rozpisce już nigdy nie zapomnisz o ważnym terminie czy urodzinach bliskiej osoby. Natomiast jeśli prowadzisz bloga lub aktywnie działasz w social mediach, to ta sekcja jest też świetnym rozwiązaniem do planowania aktywności na Twoich profilach.

Budżet studencki - dlaczego warto go prowadzić?
Studenckie życie niestety nie jest beztroskie. Dla wielu osób jest to przedsmak niezależności, a co za tym idzie konieczność zarządzanie własnym budżetem. Dysponując określoną pulą pieniędzy, w pierwszej kolejności musimy opłacić czynsz, kupić bilety oraz niezbędne materiały na uczelnię, a dopiero później możemy zastanowić się, jak zagospodarować resztę pieniędzy. Jeśli nie chcesz zostać z pustym portfelem pod koniec miesiąca, zacznij regularnie prowadzić swój budżet studencki. Możesz to zrobić w naszym planerze akademickim, w którym co miesiąc znajdziesz sekcję na zapisywanie swoich wydatków. Zyskasz kontrolę nad swoimi finansami, a wprowadzając ten nawyk na stałe do swojego życia, w przyszłości będziesz mieć większą łatwość w oszczędzaniu pieniędzy na swoje wymarzonce cele.
Jak prowadzić studencki budżet w naszym planerze?
- Określ swój cel oszczędnościowy. Nawet przy niewielkich zasobach finansowych warto mieć cel, który zmotywuje Cię do nauki oszczędzania. Może to być długoterminowy, większy cel (kurs, pierwszy samochód, etc.) lub mniejszy (np. zakup biletów na koncert). Wyznacz go, a następnie zastanów się ile pieniędzy chciałabyś oszczędzić w danym miesiącu, aby odłożyć pieniądze na realizację swojego celu.
- Zapisz wszystkie swoje źródła przychodu. Może to być dorywcza praca, pomoc rodziców, stypendium, sprzedaż starych ciuchów, etc.
- Na bieżąco zapisuj swoje codzienne wydatki. W pierwszej kolejności warto zapisać wszystkie stałe wydatki, takie jak czynsz, bilet miesięczny, opłata za studia, a w dalszej kolejności te bieżące tj. zakupy spożywcze, chemia, kosmetyki. Jeśli brakuje Ci regularności lub masz słabą pamięć, warto zbierać paragony do portfela lub po każdych zakupach robić notatkę w telefonie z kosztem jaki poniosłaś, a następnie raz na kilka dni spisać je na papier.

Cele roczne i miesięczne w planerze akademickim
Nasz planer akademicki nie jest zwykłym kalendarzem. Z jego pomocą wyznaczysz swoje cele miesięczne oraz roczne, a także wprowadzisz w życie dobre nawyki przy pomocy naszego habit trackera, czyli dziennika dobrych nawyków.


Planowanie roku akademickiego
W naszym planerze studenta znajdziesz 10 stron poświęconych wyłącznie sprawom studenckim.
Są to:
- miejsce na Twój plan zajęć w semestrze letnim i zimowym, który będzie idealny dla wszystkich studentów - tych, którzy studiują dziennie, wieczorowo oraz weekendowo.
- projekty i zadania na semestr letni oraz zimowy,
- egzaminy i zaliczenia na semestr letni oraz zimowy,
- lista kontaktów i dodatkowa strona na własne informacje


